Pierwsze kroki po diagnozie

(1) Jedynym sposobem leczenia celiakii jest ścisłe przestrzeganie diety bezglutenowej - stąd najpierw musisz zdobyć dostateczną wiedzę na temat diety bezglutenowej, a zwłaszcza nauczyć się rozróżniać produkty dozwolone i zabronione w diecie bezglutenowej. Pomogą w tym Tobie wskazówki zawarte w serwisach www.dietabezglutenowa.pl, www.produktbezglutenowy.pl, www.bezglutenowakuchnia.pl oraz na liczne warsztaty organizowane dla chorych na celiakię, w tym przede wszystkim WARSZTATY NAUKI ŻYCIA Z DIETA BEZGLUTENOWĄ..

(2) Następnie musisz dostosować swoje życie, a zwłaszcza nawyki żywieniowe do wymogów diety bezglutenowej i poinformować o diecie najbliższe otoczenie.

(3) Życie z dietą bezglutenową wcale nie musi być trudne i smutne - zapoznaj się z ofertą adresowaną dla chorych na celiakię oraz stale aktualizuj swoją wiedzę z zakresu diety bezglutenowej.

Chorych na celiakię zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty, jaką proponuje im Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię "Przekreślony Kłos" na stronie www.celiakia.eu oraz na oraz na Facebooku Stowarzyszenia.
Serdeczie zapraszamy