Akademia Zdrowia Celiaka 2008

Akademia Zdrowia Celiaka 2008 W dniu 25 października 2008 r. w Centrum Konferencyjnym Hotelu CITY w Bydgoszczy przy ul. 3 Maja 6 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach AKADEMII ZDROWIA CELIAKA, pt. „Jak zapobiec źle leczonej celiakii” adresowane do wszystkich zainteresowanych problematyką celiakii i diety bezglutenowej.

Program spotkania obejmował wykłady poświęcone problematyce celiakii i diety bezglutenowej (związane z tematem przewodnim spotkania), m. in.:
- Następstwa „źle leczonej celiakii” - dr nauk med. Anna Szaflarska-Popławska (Katedra i Klinika Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
- Czy dieta bezglutenowa jest dietą niedoborową? Jeżeli tak, to jak temu zapobiec - mgr Kinga Kubczyk (Katedra i Klinika Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
- Rozpoznawanie produktów dozwolonych, ryzykownych i zabronionych w diecie bezglutenowej - mgr Barbara A. Cichańska (TPD KK KPDnaDB w Warszawie)

oraz prezentacje firm: BALVITEN, BEZGLUTEN, GLUTENEX i SCHÄR.

W przerwie kawowej odbyła się degustacja wyrobów prezentowanych firm, a spotkanie zakończyło forum dyskusyjne z udziałem wykładowców i przedstawicieli firm produkujących żywność bezglutenową.

 
 

AKADEMIA ZDROWIA CELIAKA zorganizowana została przez: TPD Koło Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy oraz TPD Krajowy Komitet Kół Przyjaciół Dzieci na Diecie Bezglutenowej w Warszawie.

Patronat medyczny sprawowała Katedra i Klinika Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Partnerami imprezy były firmy: BALVITEN, BEZGLUTEN, GLUTENEX i SCHÄR.