Akademia Zdrowia Celiaka 2009

Akademia Zdrowia Celiaka 2009 W dniu 3 października 2009 roku odbyło się drugie już spotkanie w ramach AKADEMII ZDROWIA CELIAKA, na które przyjechali bardzo liczni uczestnicy z całego kraju. W spotkaniu uczestniczyła pani Poseł Teresa Piotrowska oraz lekarze specjaliści z panią prof. Mieczysławą Czerwionka-Szaflarską, dietetycy i psycholodzy. Bardzo cieszymy się z licznego udziału osób bezpośrednio zainteresowanych problemami celiakii i diety bezglutenowej oraz pozostajemy z przekonaniem, że przekazana w ramach AKADEMII ZDROWIA CELIAKA wiedza będzie bardzo pomocna wszystkim chorym i ich rodzinom w pokonywaniu codziennych barier i innych problemów związanych z dietą bezglutenową.

Na AKADEMII ZDROWIA CELIAKA uczestnicy otrzymali naszą najnowszą publikację – poradnik: „CELIAKIA, DIETA BEZGLUTENOWA, CO POWINIENEŚ O TYM WIEDZIEĆ”. Celowo prezentację tego poradnika rozpoczęliśmy na wykładach Akademii, gdyż mamy nadzieję, że da on początek bibliotece celiaka. Chcemy jako pokłosie każdej Akademii wydać w formie książkowej wykłady, które były zaprezentowane w danym roku. Za rok dotrą do uczestników kolejnej Akademii w formie książkowej wykłady prezentowane 3-go października. Pozwoli to chorym nie tylko uzupełniać potrzebną wiedzę, ale będzie też ilustracją zmian i przeobrażeń, jakie dokonują się przede wszystkim w zakresie diety bezglutenowej od strony żywności, która dla naszych chorych jest jedynym lekiem.


 
 

Pragniemy również poinformować, że w wydaniu naszego poradnika oraz w zorganizowaniu Akademii wsparło nas finansowo Miasto Bydgoszcz. Władzom miasta, a zwłaszcza Panu Prezydentowi Konstantemu Dombrowiczowi bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszych działań na rzecz chorych na celiakię.

Bardzo cieszymy się, że możemy pomagać osobom chorym na celiakię, a zwłaszcza tym, którzy po tę pomoc przyjeżdżają do nas z odległych stron kraju.

Bardzo dziękujemy pani Minister Zdrowia Ewie Kopacz za honorowy patronat oraz za ciepły list skierowany do nas. Bardzo serdecznie dziękujmy za wspaniałe referaty wszystkim naszym drogim prelegentom. Dzięki nim uczestniczący w spotkaniu chorzy na celiakię, rodzice chorych dzieci oraz wszystkie inne osoby związane z problematyką celiakii zyskały niezwykle cenną wiedzę, która będzie im pomocna w codziennym życiu.

Dziękujemy współpracującej z nami Katedrze i Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Dziękujemy bardzo producentom, którzy zechcieli wziąć udział w naszym spotkaniu i w imieniu całego środowiska wyrażam wielkie uznanie dla nich, że chcą doskonalić i rozwijać produkcję żywności bezglutenowej. Dziękujemy firmom: ZPC „GLUTENEX”, DR. SCHÄR, WAB „BEZGLUTEN”, BALVITEN, AGRO-SERWIS ZAKŁAD MASARSKI „BIEGANOWO”, „JUTRZENKA-COLIAN” ORAZ HFP S.A.

Bardzo dziękujemy za obsługę medialną naszej Akademii prasie, radiu i telewizji. Dziękujemy również, tym bez pomocy, których nie osiągnęlibyśmy takiego standardu organizacyjnego naszej Akademii. Dziękujemy bydgoskim firmom „CITY HOTEL”, Sieci Handlowej „ZETKA” i Agencji Reklamowej „START”.

Szanowni Internauci wiedzy potrzebnej chorym nigdy nie jest za dużo, a zatem zgodnie z nasza ideą na kolejne wykłady AKADEMII ZDROWIA CELIAKA zapraszamy wszystkich za rok. Mamy nadzieję, że spotkamy się w takim samym licznym gronie, a być może dołączą do nas inni spragnieni wiedzy o celiakii i diecie bezglutenowej.